-
Vendor:Rue TraversetteTartine the pleasure
Chickpea purée, lemon confit – Rue Traversette Tartine the…
22 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:AzadaOlive Oil with Basil – 225ml
Azada – Olive Oil with Basil – [ORGANIC] The Azada olive oil with…
8 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 64,44€ per l -
Vendor:Antonio Viani ImporteCucunci – Caper Berries in White Wine
Italian, Antipasti, 180 g
Only 4 leftRegular price 7,50€Sale price 7,50€ Regular priceUnit price 79,79€ per kg -
Up to 3% offNewVendor:Kellerei TraminLagrein Rosé – 2025
South Tyrolean Rosé DOC, from Lagrein, Vintage 2025
42 in stockRegular price From 11,70€Sale price From 11,70€ Regular priceUnit price 15,60€ per l70,20€ -
Vendor:Rue TraversetteTartine in Languedoc
Onions and Red Wine – Rue Traversette Tartine en Languedoc by Rue…
14 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:Olio CiccolellaCagnara – Terra di Bari PDO Olive Oil
Cagnara – Terra di Bari PDO Bitonto For the Cagnara
9 in stockRegular price 23,80€Sale price 23,80€ Regular priceUnit price 47,60€ per l -
Sold outVendor:Erich StekovicsTropic Habanero Mix
Erich Stekovics: Yellow Tropic Habanero Mix – 130g Stekovics Tropic…
Regular price 8,40€Sale price 8,40€ Regular priceUnit price 64,62€ per kg -
ORGANICVendor:Olio CiccolellaCoppadoro – Coratina Olive Oil
Discover Coratina olive oil from Olio Ciccolella Ciccolella...
6 in stockRegular price From 10,90€Sale price From 10,90€ Regular priceUnit price 39,00€ per l0,00€ -
Vendor:Rue TraversetteTartine for Woman
Tartine for women – Apple, Avocado
9 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:Rue TraversetteBlack Olive Cream
with orange zest – from Rue Traversette The black olive cream...
8 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 61,11€ per kg -
Vendor:AzadaOlive oil with garlic - 100ml
Azada – Garlic Olive Oil – [ORGANIC] Azada Olive Oil with…
Only 2 leftRegular price 8,95€Sale price 8,95€ Regular priceUnit price 89,50€ per l -
Vendor:Muraglia OlivenölCeramic bottle with ribbed pattern for olive oil
Muraglia Olive Oil – in a striped ceramic bottle – 500ml The...
Only 4 leftRegular price 41,00€Sale price 41,00€ Regular priceUnit price 82,00€ per l -
Vendor:La NicchiaPantelleria Capers PGI
La Nicchia – Capperi Pantelleria PGI – Capers in Sea Salt La…
Only 4 leftRegular price 10,90€Sale price 10,90€ Regular priceUnit price 121,11€ per kg -
Vendor:Maison Ederkigreen olives with lemon
stuffed – from Maison Ederki Green Olives stuffed with lemon…
5 in stockRegular price 4,10€Sale price 4,10€ Regular priceUnit price 31,54€ per kg -
Up to 3% offVendor:Pasini San GiovanniRosaGreen - Organic Rosé 2025
RosaGreen - Organic Rosé Wine from Pasini San Giovanni The Pasini San…
Only 2 leftRegular price From 14,50€Sale price From 14,50€ Regular priceUnit price 19,33€ per l87,00€ -
Vendor:Olio CiccolellaOrganic Cru Bio Olive Oil
Organic Cru Organic Olive Oil from Olio Ciccolella Organic Cru is…
20 in stockRegular price From 12,50€Sale price From 12,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per l0,00€ -
Vendor:Erich StekovicsGrated Chili
Erich Stekovics – Grated Chili – 130g Stekovics Grated…
67 in stockRegular price 8,40€Sale price 8,40€ Regular priceUnit price 64,62€ per kg -
Vendor:AzadaOlive Oil Tasting Kit – 4x 20ml
Extra virgin olive oil, fruity and spicy, 20ml
10 in stockRegular price 12,50€Sale price 12,50€ Regular priceUnit price 156,25€ per l -
Vendor:Rue TraversetteOpen-faced sandwich for men
Open sandwich for men – Carrot, asparagus
12 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:OMED OlivenölArbequina Olive Oil
O-MED – Olive Oil – Arbequina – 500ml The O-Med Arbequina olive oil…
Only 4 leftRegular price 22,95€Sale price 22,95€ Regular priceUnit price 45,90€ per l -
Vendor:ArnaudOlives Mix Provence – pitted
Pitted Olive Mix with Thyme from Provence
11 in stockRegular price 7,95€Sale price 7,95€ Regular priceUnit price 61,15€ per kg -
Vendor:Greenomic DelikatessenOlive oil with garlic
Greenomic – Olive Oil with Garlic The olive oil with garlic from…
9 in stockRegular price 13,50€Sale price 13,50€ Regular priceUnit price 54,00€ per l -
Vendor:Greenomic DelikatessenOlive oil with lime
Greenomic – Olive Oil with Lime The olive oil with lime from…
8 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 58,00€ per l -
Vendor:Antonio Viani ImporteCapers – Small Capers in Salt
Small capers from Salina Island, preserved in sea salt, 120g
7 in stockRegular price 6,25€Sale price 6,25€ Regular priceUnit price 52,08€ per kg