-
Vendor:Rue TraversettePretty butt bread
French, vegetable spreads & creams, with orange and lemon
15 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:Nobleza del SurCENTENARIUM Olive Oil 500ml
Spanish olive oil, made from Picual olives, 500 ml
10 in stockRegular price 21,90€Sale price 21,90€ Regular priceUnit price 43,80€ per l -
Vendor:Erich StekovicsCocktail Wild Tomatoes
pickled tomatoes, from Burgenland, 270 ml
49 in stockRegular price 8,40€Sale price 8,40€ Regular priceUnit price 31,11€ per l -
Vendor:Erich StekovicsGarlic flowers
Stekovics – Garlic Flowers – 270ml Stekovics Garlic Flowers
33 in stockRegular price 8,40€Sale price 8,40€ Regular priceUnit price 70,00€ per kg -
Vendor:BartoliniAngeli Extra Virgin Olive Oil
Emilio Bartolini Emilio Bartolini's Angeli extra virgin olive oil...
8 in stockRegular price 18,50€Sale price 18,50€ Regular priceUnit price 37,00€ per l -
Vendor:Olio RoiPitted Taggiasca olives
Olio Roi – Taggiasca Olives in Olio Roi Extra Virgin Olive Oil…
5 in stockRegular price 12,50€Sale price 12,50€ Regular priceUnit price 69,44€ per kg -
bioUp to 11% offSold outVendor:Weingut Karl MayPink Rosé – 2024
Light organic rosé from Rheinhessen, Pinot Noir Précoce cuvée
Regular price From 7,40€Sale price From 7,40€ Regular priceUnit price 9,87€ per l7,90€ -
Up to 3% offNewVendor:Perla del GardaRose of the Hedges – 2025
Perla del Garda – Rose delle Siepi – Rosé Wine The Perla del Garda…
18 in stockRegular price From 14,50€Sale price From 14,50€ Regular priceUnit price 19,33€ per l87,00€Offer 40% claimed
-
Vendor:Erich StekovicsBell Pepper Late Harvest II
Pickled bell peppers from Burgenland, late harvest, second picking
28 in stockRegular price 9,90€Sale price 9,90€ Regular priceUnit price 66,00€ per kg -
Vendor:Erich StekovicsBlackcurrant nuts
Pickled black walnuts from Burgenland
11 in stockRegular price 9,90€Sale price 9,90€ Regular priceUnit price 82,50€ per kg -
Vendor:Rue TraversetteTartine the magnificent
Tomato, fig, carrot – Rue Traversette Tartine la magnifique by…
16 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:AzadaOlive Oil with Basil – 100ml
Organic extra virgin olive oil, from Arbequina olives, 100 ml, with
Only 4 leftRegular price 8,95€Sale price 8,95€ Regular priceUnit price 89,50€ per l -
Vendor:Greenomic DelikatessenOlive oil white
Greenomic – Olive Oil White – Organic Oil from Koroneiki Olives The...
9 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 58,00€ per l -
Up to 3% offSold outVendor:Kellerei TraminT Cuvée Rosé – 2025
T Cuvée Rosé: the juicy rosé wine from Cantina Tramin The T Cuvée…
Regular price From 8,90€Sale price From 8,90€ Regular priceUnit price 11,87€ per l53,40€ -
Vendor:Erich StekovicsTomato Tartare
Stekovics – Tomato Tartare from Dried Tomatoes – 125g The…
67 in stockRegular price 8,90€Sale price 8,90€ Regular priceUnit price 71,20€ per kg -
Vendor:AzadaExtra virgin olive oil – 225ml
Bio-Olivenöl extra nativ, aus Arbequina-Oliven, aus Spanien, 225 ml
23 in stockRegular price 10,50€Sale price 10,50€ Regular priceUnit price 46,67€ per l -
Vendor:Erich StekovicsChili Varieties – Tall Jar
Erich Stekovics – Chili Varieties in Jar Stekovics Chili…
10 in stockRegular price 17,90€Sale price 17,90€ Regular priceUnit price 71,60€ per kg -
Vendor:Alcaparras Asensio SanchezCapers - Capers in vinegar
Caperberries in Vinegar – Alcaparras from Spain The Alcaparras –…
8 in stockRegular price 5,40€Sale price 5,40€ Regular priceUnit price 30,00€ per kg -
Vendor:Rue TraversetteArtichoke Cream
Artichoke Spread with White Pepper – by Rue Traversette from…
8 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 61,11€ per kg -
Vendor:AzadaOlive oil with lemon – 100ml
Organic extra virgin olive oil, from Arbequina olives, 100 ml, lemon
5 in stockRegular price 8,95€Sale price 8,95€ Regular priceUnit price 89,50€ per l -
Vendor:AzadaOlive oil with orange – 100ml
Azada – Olive Oil with Orange – [ORGANIC] Azada Olive Oil with Orange…
8 in stockRegular price 8,95€Sale price 8,95€ Regular priceUnit price 89,50€ per l -
Vendor:AzadaChili Olive Oil – 100ml
Organic extra virgin olive oil, from Arbequina olives, 100 ml
6 in stockRegular price 8,95€Sale price 8,95€ Regular priceUnit price 89,50€ per l -
Vendor:La NicchiaSmall capers in sea salt
La Nicchia – Small Capers in Sea Salt – Capperi in Sale Marino The…
5 in stockRegular price 10,50€Sale price 10,50€ Regular priceUnit price 116,67€ per kg -
NewVendor:Olearia Schiralli Olio CrudoOlive Oil Sei Cinque Zero – 250ml
Extra virgin olive oil — 100% Coratina from Bitetto, Apulia
44 in stockRegular price 12,20€Sale price 12,20€ Regular priceUnit price 48,80€ per l