-
Up to 3% offVendor:Weingut KnipserClarette Rosé – 2025
Our best-selling rosé – with it we usher in spring
186 in stockRegular price From 11,50€Sale price From 11,50€ Regular priceUnit price 15,33€ per l69,00€ -
Vendor:Bordier ButterButter with wild garlic & Kampot pepper – 125g
Beurre Bordier – Breton Butter with Wild Garlic & Kampot Pepper…
7 in stockRegular price 8,75€Sale price 8,75€ Regular priceUnit price 70,00€ per kg -
Up to 3% offVendor:van NahmenRhubarb nectar
from van Nahmen: a treat for the senses The van Nahmen…
170 in stockRegular price From 4,30€Sale price From 4,30€ Regular priceUnit price 5,73€ per l25,80€ -
Vendor:Rue TraversetteTartine in Provence
Tomato and Lemon - Rue Traversette Tartine en Provence by Rue...
20 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:Alpe PragasRaspberry Rhubarb Fruit Spread
Raspberry and Lemon Fruit Spread, from South Tyrol
20 in stockRegular price 8,50€Sale price 8,50€ Regular priceUnit price 25,37€ per kg -
Up to 5% offSold outVendor:Cà dei FratiRosa dei Frati – Rosé 2024
Rosé DOC from Lake Garda, Sangiovese and Barbera cuvée, vintage 2024
Regular price From 13,90€Sale price From 13,90€ Regular priceUnit price 18,53€ per l83,40€ -
Vendor:Rue TraversetteTartine in Brittany
Artichoke and Cider - Rue Traversette Tartine en Bretagne by Rue…
26 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Vendor:AzadaOlive Oil with Lemon – 225ml
Azada – Olive Oil with Lemon – [ORGANIC] Azada Olive Oil with Lemon…
7 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 64,44€ per l -
NewVendor:Königskind GenussmanufakturWild garlic mustard
Spring mustard with young wild garlic and coarse mustard seeds
13 in stockRegular price 5,90€Sale price 5,90€ Regular priceUnit price 51,30€ per kg -
Vendor:Nobleza del SurDAY Organic Olive Oil
Andalusian Picual single-variety, organic — the DAY line
18 in stockRegular price 21,90€Sale price 21,90€ Regular priceUnit price 43,80€ per l -
Vendor:Olearia Schiralli Olio CrudoOlive Oil Sei Cinque Zero – 500ml
Crudo – Extra Virgin Olive Oil – Sei Cinque Zero The Crudo Sei Cinque…
17 in stockRegular price 18,50€Sale price 18,50€ Regular priceUnit price 37,00€ per l -
Up to 5% offSold outVendor:Weingut RingsFleur de Rosé – 2024
Rings Fleur de Rosé - a subtly fruity rosé wine for every day The...
Regular price From 9,90€Sale price From 9,90€ Regular priceUnit price 13,20€ per l59,40€ -
BioUp to 1% offNewVendor:Weingut SteitzDry Rosé – 2025
Sparkling-fresh organic rosé from Rheinhessen with a Portugieser cuvée
37 in stockRegular price From 7,90€Sale price From 7,90€ Regular priceUnit price 10,53€ per l46,20€ -
Vendor:Königskind GenussmanufakturBalsamic Onions
by Königskind – 230g The Königskind Balsamic Onions are…
22 in stockRegular price 6,90€Sale price 6,90€ Regular priceUnit price 30,00€ per kg -
Vendor:Olearia Schiralli Olio CrudoExtra virgin olive oil
Crudo Extra Virgin Olive Oil - Monocultivar The Crudo is a...
19 in stockRegular price 16,50€Sale price 16,50€ Regular priceUnit price 33,00€ per l -
Vendor:Fink's DelikatessenBlack Walnuts
in rich syrup from Fink's Delicatessen The Finks...
31 in stockRegular price 14,40€Sale price 14,40€ Regular priceUnit price 51,43€ per l -
Vendor:Olio CalviMosto Oro Olive Oil
Ligurian extra virgin olive oil, mild and fruity
14 in stockRegular price From 13,95€Sale price From 13,95€ Regular priceUnit price 48,67€ per l0,00€ -
Vendor:Rue TraversetteBasque Country Tartine
Vegetable spread, made from tomato, olives and bell pepper
20 in stockRegular price 5,50€Sale price 5,50€ Regular priceUnit price 50,00€ per kg -
Up to 3% offSold outVendor:Sekthaus RaumlandCuvée No.4 – Grape Rhubarb – alcohol-free
Zerozzante non-alcoholic – Cuvée No.4 – Grape Rhubarb The…
Regular price From 11,00€Sale price From 11,00€ Regular priceUnit price 14,67€ per l66,00€ -
Up to 3% offVendor:van NahmenSparkling Juicy Tea Rose-Darjeeling-Rhubarb
Sparkling Juicy Tea Rose-Darjeeling-Rhubarb by van Nahmen…
136 in stockRegular price From 8,90€Sale price From 8,90€ Regular priceUnit price 11,87€ per l53,40€ -
Vendor:Erich StekovicsHabanero mix
Chili from the manufactory, from Burgenland, 130g
57 in stockRegular price 8,40€Sale price 8,40€ Regular priceUnit price 64,62€ per kg -
Vendor:AzadaOlive oil with garlic – 225ml
Azada – Garlic Olive Oil – [ORGANIC] Azada Olive Oil with…
18 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 64,44€ per l -
Vendor:AzadaOlive Oil with Chili – 225ml
Organic extra virgin olive oil, from Arbequina olives, 225 ml
11 in stockRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 64,44€ per l -
Vendor:Greenomic DelikatessenOlive Oil Herbs of Tuscany
Italian extra virgin olive oil, with rosemary and olives
Only 2 leftRegular price 14,50€Sale price 14,50€ Regular priceUnit price 58,00€ per l