-
Vendor:Altes Gewürzamt Ingo Holland GewürzeChilli Habanero
Ingo Holland – Chili Habanero – Altes Gewürzamt Ingo Holland…
Only 2 leftRegular price 9,89€Sale price 9,89€ Regular priceUnit price 219,78€ per kg -
Vendor:Altes Gewürzamt Ingo Holland GewürzeGrandma's Gravy Spice
Spice blend made from hand-picked ingredients
9 in stockRegular price 12,99€Sale price 12,99€ Regular priceUnit price 162,38€ per kg -
NewVendor:Moutarde de MeauxPommery Senf – 500 g
Grober Senf à l'ancienne im versiegelten Steinguttopf aus Meaux
12 in stockRegular price 17,90€Sale price 17,90€ Regular priceUnit price 35,80€ per kg -
NewVendor:Easton ReedGourmet-Ketchup-Trio
Trüffel, Paprika, Banane: drei Ketchups jenseits der Standardflasche
14 in stockRegular price 28,36€Sale price 28,36€ Regular priceUnit price per -
NewVendor:Easton ReedKäsebrett-Quartett
Drei Fine Pairings und der Honig-Senf — alles fürs Käsebrett
5 in stockRegular price 37,81€Sale price 37,81€ Regular priceUnit price per -
NewVendor:Easton ReedGrill-Trio
Rauchig, mild, süß-scharf: die drei Tomaten-Grillsaucen im Set
6 in stockRegular price 28,36€Sale price 28,36€ Regular priceUnit price per -
NewVendor:Easton ReedPeach Fine Pairing
Mild Peach Chutney with Maple Syrup and Thyme
6 in stockRegular price 9,95€Sale price 9,95€ Regular priceUnit price 43,26€ per kg -
NewVendor:Easton ReedPeach Whiskey Sauce
Light barbecue sauce, in which the stewed onion supports the peach
7 in stockRegular price 9,95€Sale price 9,95€ Regular priceUnit price 38,27€ per l -
Up to 3% offNewVendor:Ketchup zum heiligen SteinKetchup Tasting Set 3 × 400 g – mild, spicy, hot
Three gourmet ketchups from the manufactory in Muschenheim, 400g each
196 in stockRegular price 19,93€Sale price 19,93€ Regular priceUnit price 16,61€ per kg20,55€ -
Vendor:Alpe PragasChutney – Pear and Saffron
Alpe Pragas Chutney – Pear and Saffron Mostarda The Alpe Pragas…
14 in stockRegular price 7,30€Sale price 7,30€ Regular priceUnit price 45,63€ per kg -
Sold outVendor:Provence TraditionHerbs de Provence
Provence Tradition – Herbs of Provence – 30g Provence…
Regular price 4,95€Sale price 4,95€ Regular priceUnit price 165,00€ per kg -
Sold outVendor:Stokes SaucesChili Ketchup
Stokes Chili Ketchup – Pleasantly Spicy Tomato Ketchup The Stokes…
Regular price 5,49€Sale price 5,49€ Regular priceUnit price 22,05€ per kg -
Vendor:SaltverkLicorice Salt – Licorice Salt – 90g
Licorice Salt – Licorice Salt by Saltverk The Saltverk Licorice…
17 in stockRegular price 10,50€Sale price 10,50€ Regular priceUnit price 116,67€ per kg -
Sold outVendor:SaltverkGift set with lava and liquorice salt
Saltverk - Iceland Salt Set - Gift Set with Lava and Licorice Salt...
Regular price 23,50€Sale price 23,50€ Regular priceUnit price 130,56€ per kg -
Sold outVendor:Alpe PragasChutney – Bell Pepper and Chili
Alpe Pragas Chutney – Paprika and Chili Mostarda The Mostarda…
Regular price 6,95€Sale price 6,95€ Regular priceUnit price 43,44€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneSteak Pepper – Ceramic Jar
Pfeffersack & Soehne – Steak Pepper in Ceramic Jar – 60g The...
Only 3 leftRegular price 15,80€Sale price 15,80€ Regular priceUnit price 263,33€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneRose Salt Flakes – Ceramic Jar
Pfeffersack & Söhne – Rosé Salt Flakes in a Ceramic Tin The…
6 in stockRegular price 12,80€Sale price 12,80€ Regular priceUnit price 213,33€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneTellicherry Pepper – Ceramic Jar
Pfeffersack & Söhne – Tellicherry Black Pepper in…
7 in stockRegular price 12,80€Sale price 12,80€ Regular priceUnit price 213,33€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneBBQ Salt – Ceramic Jar
Pfeffersack & Soehne – BBQ Salt in Black Ceramic Tin – 80g…
Only 4 leftRegular price 13,80€Sale price 13,80€ Regular priceUnit price 172,50€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneMadras Curry – Ceramic Jar
Pfeffersack & Söhne – Madras Curry in a black ceramic tin –…
5 in stockRegular price 14,80€Sale price 14,80€ Regular priceUnit price 246,67€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneRas el Hanout – Ceramic tin
Pfeffersack & Söhne – Ras el Hanout in black ceramic jar –…
Only 3 leftRegular price 14,80€Sale price 14,80€ Regular priceUnit price 296,00€ per kg -
Vendor:Pfeffersack und SoehneMulled Wine Spice Red – Refill
Mulled wine spice, with pepper
Only 4 leftRegular price 10,80€Sale price 10,80€ Regular priceUnit price 154,29€ per kg -
Sold outVendor:Pfeffersack und SoehneMulled Wine Spice White – Refill
Pfeffersack & Soehne – White Mulled Wine Spice – 70g The Pfeffersack…
Regular price 10,80€Sale price 10,80€ Regular priceUnit price 154,29€ per kg -
Sold outVendor:Greenomic DelikatessenGarlic, oil and chili pepper
Greenomic – Aglio olio e Peperoncino – the taste of Italy…
Regular price 4,95€Sale price 4,95€ Regular priceUnit price 70,71€ per kg